Ayırma Büyüsü

ayırma büyüsüAyırma büyüsü, kötü niyetle yapılan etkili bir kara büyüdür. Karı- koca veya sevgilileri birbirinden ayırmak amacıyla yapılır. Dışarıdan bir yardımcı veya aracı ile ayırma işlemi yaptırılmaz. Birbirini seven kişilerin bilinçleri ile oynanır, kişilerin ruhsal dünyaları bozulur, nihayetinde kişiler birbirlerinden nefret eder.Önceki süreçte kişiler birbirlerini ne kadar seviyorlarsa ayırma büyüsü yapıldıktan sonra birbirlerinden o nispette nefret ederler. Yani ayırma büyüsünde duyguların tamamen yön değiştirmesi söz konusudur. Ayırma büyüsü erkenden fark edilip bozulmazsa çok kötü sonuçlara yol açabilir.

Ayırma büyüsünün birçok farklı türü vardır. Bu yazımızda en etkili 7 adet ayırma büyüsüne ait detayları sizlerle paylaşacağız. İşte ayırma büyüsü türleri ve yapılış yolları:

 

Vefk yazma yoluyla ayırma büyüsü

Vefk, büyünün yazıldığı bez parçasıdır. Sembolik şekiller ve harflerin yazılması ile büyü yapılmasıdır. İslam dünyasında üçgen biçiminde yazılıp hazırlanan” muskalar” da aslında bir nevi vefk örneğidir. Ancak vefk yazısında üçgen şekli kullanılmaz. Vefkler, daha çok dörtgen şekillerin içine çemberler çizilerek hazırlanır.

Vefk halinde hazırlanan büyü yazısı karı kocanın yastığının altına bırakılır. Eğer bu mümkün değilse  vefk, yaşanılan evin temelinde görünmeyecek bir yere gizlenir. Kendilerine vefk yapılmış kişiler birbirleri ile anlamsız kavgalara tutuşurlar. Bu ayırma büyüsüne maruz kalan çiftler birbirlerini hırpalayarak ve üzerek ayrılırlar.

Çok etkili Çermun ayırma büyüsü

Deri üzerine büyü sözleri alçak sesle okunmak sureti ile yapılır. Daha çok siyah karga derisi ile yapılsa da bütün kuş derileri ile de yapılabilir. Kuş derisi alınarak bir müddet tuzlu suda bekletilir. Ardından büyü işlemlerine başlanır. Bu büyünün canbar büyüsü ile karıştırıldığı olur. Fakat çermun büyüsü ayırma büyüsü iken canbar büyüsü bir aşık etme büyüsüdür.

Saç teli ayırma büyüsü

Kadının saç teli alınarak düğüm atılır. Ardından bu tel bir fincanın içine atılır. Saç telininin üzerine yanan bir mum damıtılır. Bir yarım mumun fincan üzerine damıtılması yeterlidir. Amaç saç telinin kaybedilmesidir. Ardından bu fincan saklanır. Fincan bulunup içindeki saç teli mumdan ayrılmadıkça üzerine büyü yapılan kişiler birbirlerini sevemezler.

Baharatlarla yapılan ayırma büyüleri

Genellikle kadının yakın akrabalarının yaptıkları bir büyüdür. Zira bu büyüyü yaptırmak için kadının mutfağına girebilecek kadar samimi olmak gerekir. Evdeki baharatlara çok az miktarda tuz ve kül dökmek sureti ile yapılır. Uygulama aşaması uzun zaman gerektiren bir büyü olduğu için genellikle sonuç vermeyen bir büyüdür. Baharatlarla yapılan büyüler ” çift dilli büyü” kategorisindedir. Yani başarıya ulaşmaması halinde yaptıran kişiye zarar veren bir büyüdür. Birçok kişi bunu bilmediği için baharatlarla ayırma büyüsü yapmakta ancak nihayetinde yine kendisi zarar görmektedir.

Papaz büyüleri ile ayırma büyüsü

Dini kitapların sözlerinin tersten okunması ile yapılır. Bozulması en zor kara büyülerden biri kabul edilir. Yapılması üç gece süren bu büyüde mutlaka kadın ve erkeğin birer şahsi eşyası alınır ve büyü bu eşya üzerine yapılır. Adet kanını kullanarak bağlama ve ayırma büyüsü yapanlar da vardır. Adet kanı büyüsü denilen bu büyü türünde ise genellikle Süryanice cümlelerle büyü yapılır.

Domuz yağı ayırma büyüsü

Domuz yağının kapı eşiklerine sürülmesi ile yapılan büyü türüdür. Domuz yağı sürülmüş kapılardan giren erkek ve kadınlar birbirlerini korkunç yaratıklara benzetmektedir. Birbirini çok seven kadın ve erkeklerin bu büyü yapıldıktan sonra sevgileri nefrete dönüşmektedir. Hatta bazı çiftler sevgilisini görmeye artık tahammül dahi edemediğini belirtmektedir.

Domuz yağı katkılı çikolata ve margarinlerin üzerine okunarak bunların çürümeye bırakıldığı ayırma büyüleri de vardır. Bu ayırma büyülerinde domuz yağı çürüyüp toprağa karıştıkça kişilerin birbirine sevgileri de azalmaktadır.

Yumurta büyüsü tarzındaki ayırma büyüleri

En yaygın ayırma büyülerinden biridir. Yumurtanın akı ile sarısı, kadın ile erkeği temsil etmektedir. Sarısı alınmış yumurta akı karanlık ortamda bekletilir. Buna büyü literatüründe  “mayalama süresi” denir. Bu süre genellikle 1 gece kadardır. Mayalama süresi bittikten sonra gece karanlığında yumurtanın akı ile sarısı iki ayrı tabakta ve tabakları ile birlikte toprağa gömülür. Tabakların her biri ayrı bir yere gömülür. Tabaklar çıkarılıp tılsımlı sözlerle birleştirilmediği müddetçe kişilerin ayrılığı devam eder. Yumurta büyüsü Anadolu’da en yaygın yaptırılan ayırma büyüsüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir